Je stejně osvěžující, jako vypadá. Řeč je o ledovém čaji, který si můžete snadno připravit z domova. Pokud dáváte přednost bylinkám před sladkými limonádami, bude pro vás náš tip jako stvořený.

Potřebovat budete jen sypanou bylinnou směs, citróny, mátu a kostky ledu. Z našich bylinných směsí jsem tentokrát zvolila Harmonii, která obsahuje kromě konopí také mátu, heřmánek, měsíček, fenykl, lnici, zeměžluč a benedikt nať.

Pokud si budete připravovat jeden hrníček, budou vám stačit dvě čajové lžičky bylinné směsi. Ty zalijete teplou vodou a necháte odstát maximálně tři minuty. Já jsem pro přípravu použila oboustranné sítko, ale i tak se může stát, že vám bylinky zůstanou v hrníčku. V takovém případě můžete čaj ještě prolít několikrát sítkem, aby byl čirý.

Pokud máte raději sladší nápoje, můžete do něj přidat lžíci medu. Já osobně dávám přednost chuti bylinek, proto jsem med tentokrát nepřidávala. Čaj nechte vychladit a potom už jen stačí přidat kostky ledu, čerstvou mátu a pár koleček citrónu. Přiznám se, že lepší osvěžení v létě neznám.

Markéta, Hemnia